Julemesse på Valstrand skole

ELEVBEDRIFT. Kaja Grødum, Mille Gauslå Johnsen, Klara Tobiassen, Malene Strømman Håkedal, Maren, Angelica Gåseland Simonsen, Rakel Svaland Grødum. (Foto: Privat)

Det nærmer seg jul. Og i år som i fjor, inviterte Valstrand skole til julemesse.

Elever fra fagene arbeidslivsfag og utvikling av produkter og tjenester, fikk mulighet til å vise frem noe av det de har holdt på med i høst. Det ble salg av ulike små produkter som elevene har laget selv og man kunne få kjøpt hjemmelaget syltetøy, tennbriketter, treprodukter, hjemmestrikkede kluter, vask av hus eller bil, ferske kanelboller, hjemmelaget chips mm. Bedriftene har for ikke lenge siden vært igjennom en syre test hvor de fikk prøvd ut ideene sine for representanter fra Birkenes Sparebank og Ungt Entreprenørskap. Her fikk elevbedriftene tips og ideer fra kyndige fagfolk om hvordan de kunne bli enda bedre eller nå ut til enda flere kunder. For de besøkende ble det god anledning til å få unnagjort noe av julegavehandelen her. Elevrådet solgte grøt og saft og arbeidslivsfag på 8. trinn hadde loddsalg, hvor alle elevbedriftene bidrog med gevinster.

Arrangementet var åpent for hele bygda både store og små. Rakk du det ikke i år?  Da er det stor sannsynlighet at du får muligheten neste år. For dette var svært vellykket.

 

Anne Charlotte Ruud

_____________

Brukerskapt