Ungjenta Thea Sundtjønn fra Håbesland vant torsdag kveld sitt første Toto-løp, da hun på mesterlig vis kusket hesten Holly Winner inn til seier i det 9. løpet, på Forus Travbane i Stavanger.
Lærlingen hos Team Kringeland Eriksen i Sørlandets Travpark gjorde et strålende løp og vant i suveren stil.
Fra syvende startnummer gikk hun rett opp i andre par utvendig de første 500 meterne. Deretter la hun seg bak leder, frem til nest siste sving. Derfra utfordret hun lederen og gikk rett opp i tet. Inn til mål dro hesten i fra resten og vant med mange lengder ned til nummer to i mål.
Imponerende kusket av birkenesingen på denne sene torsdagskvelden på Forus. Speakeren på Forus tok av da Holly Winner med unge Thea bare gled i fra på oppløpet:
– Det er bare en hest i banen her, det er Holly Winner med Thea Sundtjønn!
Hos Team Kringeland Eriksen var det også god stemning etter løpet. De skrev følgende på Facebook siden sin etter løpet:
– Vår lærling Thea Sundtjønn fikk i kveld prøve seg bak Holly Winner og det kunne ikke gått bedre, Thea og Holly moste regelrett konkurrentene til en helenkel seier. Sin første seier som kusk er et minne for livet, så dette er nok noe Thea aldri kommer til å glemme.
Førstepremien var på 16.000 kroner.