Fra Havane til Havana

PÅ CUBA. Bread Christensen og kjæresten Iselin Terjesen fra Havane er for tida på Cuba, der hen har tevlet i Cocktail-VM. (Foto: Privat)

Bread Christensen fra Havane på Birkeland har deltatt i VM i Cocktail på Cuba i disse dagene. Tross at hen ikke nådde helt opp til finalene, så har hen og kjæresten Iselin hatt en fantastisk reise. Tidsbruk og teknisk utførelse gjorde at det ikke ble topplassering denne gangen for norgesmesteren.

Vi får en prat med VM-deltageren som koser seg på Cuba, sammen med kjæresten Iselin Terjesen, etter at verdensmesterskapet er slutt for hens del.

– Det har vært en utrolig reise og en fantastisk opplevelse. Vi har vært i både Havana og i turistområdet Varadero. Vi har besøkt alt fra romdestilleri til Hemingway sin favorittbar Floridita, forteller Bread.

– Jeg har fått mye inspirasjon jeg kan få brukt når jeg er tilbake i jobb på Club21 på toppen av Caledonien senere denne måneden. Utover det så har det vært avslapping ved bassengkanter og ukjente antall mojito og daiquiris.

– Norsk bartenderforenings president Rune Kaarbø og visepresident Anita Sørensen har vært et fantastisk følge når vi har vandret rundt i Havana, og her i Varadero. Konkurransen kunne gått bedre, men jeg ble felt på teknisk utførelse og tidsbruk. Selv tror jeg det var de få dråpene med sirup jeg sølte på bardisken, samt at jeg gikk over tiden med noen sekunder, noe som gir ganske heftig med minuspoeng.

– Likevel en utrolig morsom opplevelse, og en fantastisk øvelse i å mestre nerver og stress. Om jeg ikke hadde fått nerver under en konkurranse med deltakere fra over 60 land slik jeg gjorde, så aner jeg ikke hva som hadde bitt, forteller Bread til Birkenesavisa.

Christensen har bakgrunn som barsjef og sommelier på Boen Gård og bor i Havane på Birkeland.