Sørga for tre poeng

MÅL: Med hvert sitt mål sørga Viktor Frigstad (f.v.), Hysen Selmani og Adrian Maxharraj for at Birkenes IL tok sine tre første poeng i G19-serien mot Froland tirsdag kveld.

Trio med ett mål hver sikra poeng til Birkenes.

Det var en jevnspilt kamp i Birkenesparken, der Froland tok ledelsen på sin første gode sjanse etter 20 minutters spill. Kvarteret etter utligna Viktor Frigstad på en corner. Rett før pause la Adrian Maxharraj på til 2-1, som også var pauseresultatet.

Etter hvilen fortsatte hjemmelaget med bra spill og god innsats, men det måtte et straffespark til for å øke ledelsen. Jonas Brennsæter ble felt, og Hysen Selmani satte ballen sikkert i mål fra 11-metersmerket.

Ti minutter før slutt reduserte Froland og la et visst press på hjemmelaget. Men birkenesingene holdt godt unna, og skapte flere gode overganger som fort kunne gitt uttelling. Det endte 3-2.

Neste hjemmekamp for BIL-juniorene er tirsdag 14. mai mot Hisøy. Kampstart er 18.15.