Pur glede etter kaldt bad

BLIDE ETTER ET KALDT BAD. Fra venstre Arnhild Brakestad, Ingrid Skibelid, Nina Gray Karlsen og initiativtaker Anne-Kirsten Håkedal.

Lørdag ettermiddag møttes noen spreke damer til et bad i 10 graders vann i Berse.

Ingrid Skibelid og Nina Gray Karlsen kom fra Lillesand for å bade sammen med damene på Birkeland. Både Nina og Ingrid har tidligere bodd på Birkeland.

– Vi bader sammen én gang i uka i sjøen og syns det er veldig friskt og godt.

– Jeg begynte med kaldbad på grunn av helseeffektene det skal gi, forteller Ingrid.

Nina Hauge bor i Ydderdalen og bader to ganger i uka.

– Hver fredag bader jeg sammen med en badeklubb på Bystranda i Kristiansand. På lørdager klokken fem møtes vi en gjeng på Rugsland og bader sammen.

To lojale Berse-badere er Anne-Kirsten Håkedal og Arnhild Brakestad fra Birkeland.

– Vi bader én gang i uka gjennom høst- og vinterhalvåret, fordi det gir en himla mestringsfølelse. Den kjøligste dagen vi har badet på, da var det minus 19 grader i lufta, forteller de.

– Jeg opplever også at jeg fryser mindre, sier Arnhild, og flere av damene sier seg enige.

Anne-Kirsten står bak arrangementet «Fellesbad» og ønsker å fortsette med det fremover.

– Det er utrolig koselig og gøy å samles som dette, og det er spennende å se hvem som kommer krypende frem fra buskene. Vi satser på å fortsette med dette to ganger i året. 1. april for å avslutte vintersesongen og den dagen vi skal stille klokke på høsten for å feire en ny sesong.

Etter en stund i vannet er det opp for å tørke seg og skåle sammen, for de som ønsker det.

 

FAKTA:

– Å bade i kaldt vann blir stadig mer populært. En vitenskapelig gjennomgang av 104 tidligere studier av isbading viser at det å bade i kaldt vann kan gi flere helseeffekter.

– Det reduserer det «dårlige», hvite kroppsfettet som lagrer energi, samtidig som det har en positiv effekt på «godt», brunt fett som hjelper til med å brenne kalorier og kan ha en positiv virkning mot fedme, hjerte- og karsykdommer.

– I tillegg kan det ha en gunstig effekt på følsomheten for insulin og redusere risiko for utvikling av diabetes 2.

Kilde: forskning.no